Regeneracja
filtrów dpf

W samochodach z silnikiem typu diesel montowane są od lat filtry cząstek stałych, określane jako filtry DPF od angielskiego Diesel Particular Filter lub z francuskiego filtry FAP – Filtre à Particules. Ich konstrukcja i rola sprowadza się do ograniczania emisji szkodliwych gazów i cząstek stałych do atmosfery z silnika pojazdu. Filtry te mogą z czasem ulec awarii np. zatkaniu, przez co nie działają prawidłowo. Możemy je poddać regeneracji.

Usługa regeneracji filtrów DPF pozwoli na odzyskanie prawie 100% drożności filtra, choć nie zawsze jest możliwa. Regeneracja DPF jest czynnością nieinwazyjną i mało skomplikowaną. Wystarczy, że zdemontujemy obecny filtr DPF z samochodu i umieścimy go w specjalnej maszynie. Pozwoli ona na wyczyszczenie rdzenia z zalegających w nim sadzy i popiołu. Czyszczenie jest kompleksowe i kilkuetapowe.

Kiedy czyszczenie zostanie zakończone, wkład ceramiczny w filtrze DPF jest oceniany z użyciem kamery inspekcyjnej, a jeśli nie nosi on śladów uszkodzenia, jest kwalifikowany do kolejnych etapów regeneracji.

Zewnętrzna obudowa filtra poddawana jest szkiełkowaniu w specjalistycznej komorze. Usuwane są z niej naloty i zanieczyszczenia, bez ryzyka utraty jej właściwości antykorozyjnych. Tak przygotowany filtr trafia do maszyny, gdzie napełnia się go odpowiednim preparatem zmiękczającym zalegające w nim zabrudzenia. Filtr jest płukany roztworem specjalistycznej chemii wtłaczanej do środka pod odpowiednim ciśnieniem, w określonych odstępach czasu. Maszyna dobiera wartość ciśnienia do stopnia zabrudzenia filtra. Po regeneracji filtr jest ponownie montowany w pojeździe i można go z powrotem użytkować.

Czyszczenie filtrów DPF — Opole

Filtr DPF po profesjonalnie przeprowadzonym czyszczeniu w naszej firmie niedaleko Opola może zostać ponownie zamontowany w pojeździe i spełniać swoje zadanie niezawodnie przez długi czas. Regeneracja jest zatem doskonałym wyborem zarówno pod względem żywotności komponentu, jak i oszczędności, jako że zapobiega konieczności jego kosztownej wymiany. Jeśli jednak DPF jest zbyt wyeksploatowany, szybko informujemy o tym Klienta, kierując się rzetelnością usług oraz bezpieczeństwem jazdy.

Specjaliści od regeneracji DPF z okolic Opola

Skuteczne czyszczenie DPF może wyraźnie wydłużyć jego maksymalny czas eksploatacji. Właśnie dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przed wykwalifikowanych fachowców. Nasz zespół to grupa specjalistów działających w branży od wielu lat, którzy zapewniają efektywną regenerację DPF zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i biznesowych z Opola, a także innych miejscowości województwa opolskiego. Zapraszamy!

 

czyszczenie dpf opole

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług

Oddając w nasze ręce samochody i regenerację ich kluczowych części, możecie zaufać profesjonalizmowi firmy Kartel i jej pracownikom, którzy od lat specjalizują się w tej działalności.